3/8 Sq. Dr. Socket with Plastic Protector 13mm 6 point Length 33.3mm Turnable POM cover

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | Plastic Protector 6 Point Socket |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 21.8mm |
| D2 Size: | 25mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 33.3mm |

Original: $92.65
-65%$92.65
$32.43

Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | Plastic Protector 6 Point Socket |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 21.8mm |
| D2 Size: | 25mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 33.3mm |

























