3/4 Sq. Dr. Socket 40mm 6 point Length 57mm Thin walled
| Input Drive Size: | 3/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 57mm |
| Type: | 6 Point Thin Wall Socket |
| Output Size: | 40mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 56.8mm |
| D2 Size: | 43mm |
| H Size: | 20mm |
| L Size: | 57mm |
Original: $67.05
-65%$67.05
$23.47

Description
| Input Drive Size: | 3/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 57mm |
| Type: | 6 Point Thin Wall Socket |
| Output Size: | 40mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 56.8mm |
| D2 Size: | 43mm |
| H Size: | 20mm |
| L Size: | 57mm |





















