3/4 Sq. Dr. Socket 31mm 6 point Length 53mm
| Input Drive Size: | 3/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 53mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 31mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 47.5mm |
| D2 Size: | 44mm |
| H Size: | 18mm |
| L Size: | 53mm |


Description
| Input Drive Size: | 3/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 53mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 31mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 47.5mm |
| D2 Size: | 44mm |
| H Size: | 18mm |
| L Size: | 53mm |





















