1 Sq. Dr. Socket 17mm 6 point Length 57mm Thin walled
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 57mm |
| Type: | 6 Point Thin Walled Socket |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 29.8mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H Size: | 12mm |
| L Size: | 57mm |
Original: $71.88
-65%$71.88
$25.16

Description
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 57mm |
| Type: | 6 Point Thin Walled Socket |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 29.8mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H Size: | 12mm |
| L Size: | 57mm |
























