1/2 Sq. Dr. Thin walled 6 point Impact SAE Socket 7/8"
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 6 Point Socket - Thin Walled |
| Output Size: | 7/8" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 30.5mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H Size: | 14mm |
| L Size: | 38mm |
Original: $24.27
-65%$24.27
$8.49

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 6 Point Socket - Thin Walled |
| Output Size: | 7/8" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 30.5mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H Size: | 14mm |
| L Size: | 38mm |






















