1 Sq. Dr. Socket 50mm 6 point Length 70mm Thin walled
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 70mm |
| Type: | 6 Point Impact Socket - Thin Walled |
| Output Size: | 50mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 71mm |
| D2 Size: | 65mm |
| H Size: | 35mm |
| L Size: | 70mm |


Description
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 70mm |
| Type: | 6 Point Impact Socket - Thin Walled |
| Output Size: | 50mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 71mm |
| D2 Size: | 65mm |
| H Size: | 35mm |
| L Size: | 70mm |
























