1/2 Sq. Dr. Socket 19mm 6 point Length 38mm Thin walled
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 6 Point Socket, Thin Wall |
| Output Size: | 19mm |
| Thin Wall: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 26.7mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H Size: | 13mm |
| L Size: | 38mm |


Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 6 Point Socket, Thin Wall |
| Output Size: | 19mm |
| Thin Wall: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 26.7mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H Size: | 13mm |
| L Size: | 38mm |






















