1/2 Sq. Dr. Thin walled 6 point Impact SAE Socket 1/4"
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 6 Point Socket - Thin Walled |
| Output Size: | 1/4" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 10.5mm |
| D2 Size: | 24mm |
| H Size: | 5mm |
| L Size: | 38mm |
Original: $18.18
-65%$18.18
$6.36

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 6 Point Socket - Thin Walled |
| Output Size: | 1/4" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 10.5mm |
| D2 Size: | 24mm |
| H Size: | 5mm |
| L Size: | 38mm |






















