1/2 Sq. Dr. Socket 27mm 12 point Length 40mm Thin walled
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 40mm |
| Type: | 12 Point Socket - Thin Walled |
| Output Size: | 27mm |
| Opening: | 12pt. |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 36.7mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H Size: | 16mm |
| L Size: | 40mm |
Original: $26.65
-65%$26.65
$9.33

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 40mm |
| Type: | 12 Point Socket - Thin Walled |
| Output Size: | 27mm |
| Opening: | 12pt. |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 36.7mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H Size: | 16mm |
| L Size: | 40mm |






















