1/2 Sq. Dr. Socket 13mm 12 point Length 38mm Thin walled
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 12 Point Thin Walled Socket |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.2mm |
| D2 Size: | 24mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 38mm |


Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 12 Point Thin Walled Socket |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.2mm |
| D2 Size: | 24mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 38mm |






















