1/2 Sq. Dr. Socket with Plastic Protector 16mm 6 point Length 39.3mm Turnable POM cover
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 39.3mm |
| Type: | 6 Point Socket with Plastic Protector and Turnable POM Cover |
| Output Size: | 16mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 27mm |
| D2 Size: | 33mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 39.3mm |
Original: $103.87
-65%$103.87
$36.35

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 39.3mm |
| Type: | 6 Point Socket with Plastic Protector and Turnable POM Cover |
| Output Size: | 16mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 27mm |
| D2 Size: | 33mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 39.3mm |






















