3/8 Sq. Dr. 6-Point Thin Wall Semi-Deep Impact Socket in 16mm
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 50mm |
| Type: | 6 Point Semi-Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 16mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 22.3mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H1 Size: | 16mm |
| H2 Size: | 35.5mm |
| L Size: | 50mm |
Original: $19.70
-65%$19.70
$6.89

Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 50mm |
| Type: | 6 Point Semi-Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 16mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 22.3mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H1 Size: | 16mm |
| H2 Size: | 35.5mm |
| L Size: | 50mm |
























