1 Sq. Dr. Socket 41mm 6 point Length 85mm Thin walled
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 85mm |
| Type: | 6 Point Semi-Deep Impact Socket, Thin Walled |
| Output Size: | 41mm |
| Opening: | 6pt. |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 59.8mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H1 Size: | 38mm |
| H2 Size: | 51mm |
| L Size: | 85mm |
Original: $116.57
-65%$116.57
$40.80

Description
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 85mm |
| Type: | 6 Point Semi-Deep Impact Socket, Thin Walled |
| Output Size: | 41mm |
| Opening: | 6pt. |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 59.8mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H1 Size: | 38mm |
| H2 Size: | 51mm |
| L Size: | 85mm |
























