3/8 Sq. Dr. Extension Universal Socket 8mm 6 point Length 250mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 250mm |
| Type: | Extension Universal Socket |
| Output Size: | 8mm |
| Opening: | 6 Point |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 12mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 6mm |
| L Size: | 250mm |



Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 250mm |
| Type: | Extension Universal Socket |
| Output Size: | 8mm |
| Opening: | 6 Point |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 12mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 6mm |
| L Size: | 250mm |

























