3/8 Sq. Dr. Extension Socket 14mm 6 point Length 200mm Magnet
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 200mm |
| Type: | Extra Long 6 Point Socket with Magnet |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
| Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 20.8mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 6.4mm |
| L Size: | 200mm |
Original: $95.78
-65%$95.78
$33.52

Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 200mm |
| Type: | Extra Long 6 Point Socket with Magnet |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
| Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 20.8mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 6.4mm |
| L Size: | 200mm |
























