✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
3/8 Sq. Dr. Socket 14mm 6 point Length 80mm Thin walled
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | 6 Point Thin Wall Deep Socket |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.8mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H1 Size: | 14mm |
| H2 Size: | 66.5mm |
| L Size: | 80mm |
$9.89
Original: $28.25
-65%3/8 Sq. Dr. Socket 14mm 6 point Length 80mm Thin walled—
$28.25
$9.89

Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | 6 Point Thin Wall Deep Socket |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.8mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H1 Size: | 14mm |
| H2 Size: | 66.5mm |
| L Size: | 80mm |
















