3/8 Sq. Dr. Socket with Plastic Protector 17mm 6 point Length 80mm Slide Magnet Turnable POM cover
3/8 Sq. Dr. Socket with Plastic Protector 17mm 6 point Length 80mm Slide Magnet Turnable POM cover

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | Socket with Plastic Protector, Slide Magnet, Turnable POM Cover |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 6pt. |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 27.2mm |
| D2 Size: | 25mm |
| H1 Size: | 9mm |
| H2 Size: | 28mm |
| L Size: | 81.3mm |


Original: $131.68
-65%$131.68
$46.09


Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | Socket with Plastic Protector, Slide Magnet, Turnable POM Cover |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 6pt. |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 27.2mm |
| D2 Size: | 25mm |
| H1 Size: | 9mm |
| H2 Size: | 28mm |
| L Size: | 81.3mm |


























