3/8 Sq. Dr. Socket 16mm 6 point Length 80mm Slide Magnet
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | Six Point Socket with Sliding Magnet |
| Output Size: | 16mm |
| Opening: | 6pt |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 23.3mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H1 Size: | 8mm |
| H2 Size: | 27mm |
| L Size: | 80mm |
Original: $47.15
-65%$47.15
$16.50


Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | Six Point Socket with Sliding Magnet |
| Output Size: | 16mm |
| Opening: | 6pt |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 23.3mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H1 Size: | 8mm |
| H2 Size: | 27mm |
| L Size: | 80mm |
























