1 Sq. Dr. Socket 36mm 6 point Length 108mm Thin walled
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 108mm |
| Type: | Thin Walled 6 Point Socket |
| Output Size: | 36mm |
| Opening: | 6pt. |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 53.5mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H1 Size: | 36mm |
| H2 Size: | 76mm |
| L Size: | 108mm |
Original: $115.85
-65%$115.85
$40.55

Description
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 108mm |
| Type: | Thin Walled 6 Point Socket |
| Output Size: | 36mm |
| Opening: | 6pt. |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 53.5mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H1 Size: | 36mm |
| H2 Size: | 76mm |
| L Size: | 108mm |
























