1/4 Sq. Dr. Socket 8mm 6 point Length 48mm Slide Magnet

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 48mm |
| Type: | Socket with Sliding Magnet |
| Output Size: | 8mm |
| Opening: | 6pt |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 12.5mm |
| D2 Size: | 13mm |
| H1 Size: | 4mm |
| H2 Size: | 22mm |
| L Size: | 48mm |


Original: $40.06
-65%$40.06
$14.02


Description

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 48mm |
| Type: | Socket with Sliding Magnet |
| Output Size: | 8mm |
| Opening: | 6pt |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 12.5mm |
| D2 Size: | 13mm |
| H1 Size: | 4mm |
| H2 Size: | 22mm |
| L Size: | 48mm |


























