1/4 Sq. Dr. Socket 14mm 6 point Length 48mm Slide Magnet
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 48mm |
| Type: | Socket with Sliding Magnet |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 20mm |
| D2 Size: | 13mm |
| H1 Size: | 7mm |
| H2 Size: | 21mm |
| L Size: | 48mm |
Original: $49.48
-65%$49.48
$17.32


Description
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 48mm |
| Type: | Socket with Sliding Magnet |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 20mm |
| D2 Size: | 13mm |
| H1 Size: | 7mm |
| H2 Size: | 21mm |
| L Size: | 48mm |
























