1/2 Sq. Dr. 6 Point Thin Wall Impact Deep Socket in 5/8"
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | 6 Point Deep Socket, Thin Wall |
| Output Size: | 5/8" |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 23mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H1 Size: | 16mm |
| H2 Size: | 62mm |
| L Size: | 80mm |
Original: $37.67
-65%$37.67
$13.18

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | 6 Point Deep Socket, Thin Wall |
| Output Size: | 5/8" |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 23mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H1 Size: | 16mm |
| H2 Size: | 62mm |
| L Size: | 80mm |






















