1/2 Sq. Dr. 6 Point Thin Wall Impact Deep Socket in 13/16"
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | 6 Point Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 13/16" |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 29.2mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H1 Size: | 21mm |
| H2 Size: | 61mm |
| L Size: | 80mm |
Original: $38.52
-65%$38.52
$13.48

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | 6 Point Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 13/16" |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 29.2mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H1 Size: | 21mm |
| H2 Size: | 61mm |
| L Size: | 80mm |






















