1/2 Sq. Dr. 6-Point Thin Wall Deep Impact Socket in 11mm
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | 6 Point Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 11mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 16.7mm |
| D2 Size: | 24mm |
| H1 Size: | 11mm |
| H2 Size: | 62mm |
| L Size: | 80mm |
Original: $32.16
-65%$32.16
$11.26

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | 6 Point Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 11mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 16.7mm |
| D2 Size: | 24mm |
| H1 Size: | 11mm |
| H2 Size: | 62mm |
| L Size: | 80mm |






















