1/2 Sq. Dr. 6 Point Thin Wall Impact Deep Socket in 1 1/8"
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 85mm |
| Type: | 6 Point Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 1 1/8" |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 39.2mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H1 Size: | 29mm |
| H2 Size: | 63mm |
| L Size: | 85mm |
Original: $57.95
-65%$57.95
$20.28

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 85mm |
| Type: | 6 Point Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 1 1/8" |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 39.2mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H1 Size: | 29mm |
| H2 Size: | 63mm |
| L Size: | 85mm |






















