1/2 Sq. Dr. Socket 17mm Sliding Magnet


Sliding magnet system provides bolt clearance and magnetic function at the same time.

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | Impact Socket with Sliding Magnet |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 6pt |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 25.7mm |
| D2 Size: | 30mm |
| H1 Size: | 8mm |
| H2 Size: | 26.5mm |
| L Size: | 80mm |


Original: $54.05
-65%$54.05
$18.92


Description


Sliding magnet system provides bolt clearance and magnetic function at the same time.

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | Impact Socket with Sliding Magnet |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 6pt |
| Slide Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 25.7mm |
| D2 Size: | 30mm |
| H1 Size: | 8mm |
| H2 Size: | 26.5mm |
| L Size: | 80mm |
























