1/2 Sq. Dr. Bit Socket 8mm Double-Hex Length 120mm For Cylinder head bolt


Cylinder head bolt socket for TOYOTA
4010M(12P) is a Double Hex Bit Socket
XZN (Triple Square) bit socket has a different shape
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 120mm |
| Output Size: | 8mm |
| Opening: | Double-Hex (12pt) |
| For Cylinder Head Bolt: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 23mm |
| H Size: | 83.5mm |
| L Size: | 120mm |




Description


Cylinder head bolt socket for TOYOTA
4010M(12P) is a Double Hex Bit Socket
XZN (Triple Square) bit socket has a different shape
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 120mm |
| Output Size: | 8mm |
| Opening: | Double-Hex (12pt) |
| For Cylinder Head Bolt: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 23mm |
| H Size: | 83.5mm |
| L Size: | 120mm |

























