Hammer Drill Shank Adaptor: SDS to 1/2 Square Pin type Drive � 120mm

Used for reducing the number of tools you have to carry around. After drilling a hole with a hammer drill you can use this adaptor with a socket to complete the job.
| Input Drive Size: | Hammer Drill Shank |
| Drive Shape: | SDS or SDS plus |
| Length: | 120mm |
| Type: | Hammer Drill Shank Adaptor |
| Output Size: | 1/2" |
| Output Shape: | Square |
| Pin Type: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| L Size: | 120mm |

Original: $39.96
-65%$39.96
$13.99

Description

Used for reducing the number of tools you have to carry around. After drilling a hole with a hammer drill you can use this adaptor with a socket to complete the job.
| Input Drive Size: | Hammer Drill Shank |
| Drive Shape: | SDS or SDS plus |
| Length: | 120mm |
| Type: | Hammer Drill Shank Adaptor |
| Output Size: | 1/2" |
| Output Shape: | Square |
| Pin Type: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| L Size: | 120mm |





















