1/2 Sq. Dr. Socket 1.13/16 12 point Length 77mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 77mm |
| Type: | 12 Point Deep Socket |
| Output Size: | 1 13/16" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 59mm |
| D2 Size: | 48mm |
| H Size: | 38mm |
| H1 Size: | 51mm |
| L Size: | 77mm |



Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 77mm |
| Type: | 12 Point Deep Socket |
| Output Size: | 1 13/16" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 59mm |
| D2 Size: | 48mm |
| H Size: | 38mm |
| H1 Size: | 51mm |
| L Size: | 77mm |

























