3/8 Sq. Dr. Impact TORX® E8 Socket w/ Magnet - Length 32mm
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | TORX® Socket with Magnet |
| Output Size: | E8 |
| Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 11.7mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 5mm |
| L Size: | 32mm |
Original: $37.18
-65%$37.18
$13.01

Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | TORX® Socket with Magnet |
| Output Size: | E8 |
| Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 11.7mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 5mm |
| L Size: | 32mm |
























