3/8 Sq. Dr. Bit Socket 10mm Grip Ring Length 62mm
Nut Grip Hex with grip ring to hold nuts/bolts in place.
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 62mm |
| Type: | Grip Ring Bit Socket |
| Output Size: | 10mm |
| Output Shape: | Hex |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 20mm |
| H Size: | 35.5mm |
| L Size: | 62mm |

Original: $15.62
-65%$15.62
$5.47

Description
Nut Grip Hex with grip ring to hold nuts/bolts in place.
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 62mm |
| Type: | Grip Ring Bit Socket |
| Output Size: | 10mm |
| Output Shape: | Hex |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 20mm |
| H Size: | 35.5mm |
| L Size: | 62mm |
























