✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
3/8" Sq. Dr. Socket and Accessories Set SAE in Foam - 19 Pieces
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Foam Length: | 377mm |
| Foam Width: | 254mm |
| Foam Thickness: | 30mm |
| Foam Color: | Select Below |
| Includes: | Don't need the complete set? Click here to buy items individually |
| 3400A 6 Point Sockets | 1/4", 5/16", 3/8", 7/16", 1/2", 9/16", 5/8", 11/16", 3/4", 13/16", 7/8", 15/16" |
| 300C Spark Plug Sockets | 16, 20.8 with Spring Clips |
| 3760-125 | 125mm Extension Bar |
| 3760-250 | 250mm Extension Bar |
| 3752J | Reversible Ratchet |
| 3785 | T Handle |
| 3770 | Universal Joint |
| Foam Insert: | W254xL377xT30mm |
Select Color
From $382.73
3/8" Sq. Dr. Socket and Accessories Set SAE in Foam - 19 Pieces—
$382.73





Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Foam Length: | 377mm |
| Foam Width: | 254mm |
| Foam Thickness: | 30mm |
| Foam Color: | Select Below |
| Includes: | Don't need the complete set? Click here to buy items individually |
| 3400A 6 Point Sockets | 1/4", 5/16", 3/8", 7/16", 1/2", 9/16", 5/8", 11/16", 3/4", 13/16", 7/8", 15/16" |
| 300C Spark Plug Sockets | 16, 20.8 with Spring Clips |
| 3760-125 | 125mm Extension Bar |
| 3760-250 | 250mm Extension Bar |
| 3752J | Reversible Ratchet |
| 3785 | T Handle |
| 3770 | Universal Joint |
| Foam Insert: | W254xL377xT30mm |




















