1/2 Sq. Dr. Socket Whitworth 11/16 12 point Length 46mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 46mm |
| Type: | Whitworth 12 Point Socket |
| Output Size: | 11/16" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 40mm |
| D2 Size: | 36mm |
| H Size: | 22mm |
| L Size: | 46mm |



Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 46mm |
| Type: | Whitworth 12 Point Socket |
| Output Size: | 11/16" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 40mm |
| D2 Size: | 36mm |
| H Size: | 22mm |
| L Size: | 46mm |

























